Praca dla instruktorów sportów zimowych

praca dla instruktorów sportów zimowych

Praca sezonowa w alpejskich kurortach staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Nie tylko w okresie letnim, ale także, a może nawet przede wszystkim w sezonie zimowym. Na zatrudnienie w Szwajcarii z powodzeniem mogą liczyć instruktorzy narciarstwa oraz instruktorzy snowboardu.

Polacy jako obywatele Unii Europejskiej mają prawo ubiegać się o pracę we wszystkich europejskich ośrodkach narciarskich. Największą popularnością cieszą się: Austria, Włochy, Szwajcaria i Francja. Najważniejszymi wymaganiami stawianymi kandydatom przez pracodawców, jest ukończenie specjalistycznego kursu potwierdzającego umiejętności i uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym oraz zapał do pracy. Doświadczenie jest mile widziane, choć nie zawsze wymagane. A ponieważ jest to praca z ludźmi kolejnymi wymaganiami są: komunikatywność, odpowiedzialność, cierpliwość i odpowiednie nastawienie do dzieci.

To jak szybko początkujący narciarz opanuje jazdę na dwóch deskach, zależy nie tylko od indywidualnych predyspozycji, ale także w dużej mierze od umiejętności szkoleniowych instruktora. Tak jak każdy nauczyciel – jeśli uczy dobrze to uczniowie w mig przyswajają wiedzę. Strach często potrafi zblokować i jest głównym winowajcą niepowodzeń na stoku. Zapewnienie kursantom bezpieczeństwa i umiejętność ich zmotywowania jest więc bardzo ważna.

Oprócz wynagrodzenia, instruktorzy otrzymują bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a w wolnej chwili mogą rozkoszować się białym szaleństwem pośród szwajcarskich szczytów i zwiedzaniem okolicy.

Dodaj komentarz

Your email will not be published. Name and Email fields are required.