Do pracy w Zurychu na dwóch kółkach

do pracy w Zurychu na dwóch kółkach

Największe miasto Konfederacji Szwajcarskiej – Zurych przyciąga nie tylko turystów z całego świata, ale również kusząc wysokimi zarobkami chętnych do pracy w Szwajcarii Polaków. Jest to wielokulturowe miasto, które kojarzy się z bogactwem, porządkiem i luksusem. Wizytówką miasta jest zuryska starówka, na której mieści się Kościół Św. Piotra z XIII-wieczną wieżą i największym w Europie zegarem o średnicy 8,7 m. Kolejnym charakterystycznym elementem Zurychu są różnego rodzaju fontanny, które można napotkać niemalże wszędzie. W sumie jest ich ponad 1200, a woda we wszystkich z nich jest zdatna do picia. Jeśli chcecie obejrzeć panoramę miasta, najlepiej wybrać się na pobliski szczyt Uetliberg (869 m n.p.m.). Panorama jest niesamowita.

Zurych to także raj dla zakupowiczów. Od dworca głównego (Hauptbahnhof) ciągnie się na długości 1,4 km elegancka ulica Bahnhofstrasse, przy której mieszczą się ekskluzywne butiki z biżuterią, zegarkami, odzieżą, gadżetami itp. To tutaj mają także swoje siedziby największe szwajcarskie banki.

Miłośnicy dwóch kółek z powodzeniem mogą do pracy dojeżdżać na rowerze. Zurych jest miastem bardzo przyjaznym rowerzystom. Możemy tu znaleźć szereg darmowych wypożyczalni rowerów, które działają nawet przez cały rok. A przy dworcu głównym znajduje się ogromny, zadaszony parking rowerowy z kilkoma tysiącami miejsc dla dwukołowców. Da się również zauważyć, że w Zurychu nawet kierowcy są o wiele bardziej wyrozumiali dla rowerzystów, niż w większości europejskich miast.

Dodaj komentarz

Your email will not be published. Name and Email fields are required.