Z Polski do Szwajcarii. Jak dojechać?

z Polski do Szwajcarii jak dojechać

Praca w Szwajcarii przyciąga zarobkami, porządkiem i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Wielu naszych rodaków decyduje się więc na wyjazd zarobkowy do tego pięknego kraju. Jak najlepiej dojechać do Szwajcarii?

Najtaniej, najwygodniej i przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie niezależność polecam podróż własnym samochodem. Najszybsza trasa prowadzi przez Niemcy. Z Warszawy do Zurychu jest ok 1300 km i podróż trwa ok 12 godzin. Jeśli wybierzecie przejazd przez Czechy i Austrię, należy pamiętać o wykupieniu winietek. Winieta także jest potrzebna do podróżowania po autostradach Szwajcarii. Szwajcarska winieta ważna jest rok i kosztuje 40 CHF.

Jeśli nie macie własnego środka transportu pozostają do wyboru trzy rozwiązania. Przelot samolotem – zdecydowanie najszybsze połączenie, podróż trwa jedynie dwie godziny. Natomiast bilety są oczywiście dosyć drogie. Z Warszawy do Zurychu potrafią kosztować od pięciuset do tysiąca kilkuset złotych. Ale można także „upolować” o wiele tańszy bilet – nawet w granicach dwustu – trzystu złotych. Wszystko w zależności od tego jakiego dnia lecimy i z jakim wyprzedzeniem rezerwujemy miejsce.

Pociągiem podróż jest dosyć długa i stosunkowo droga. Do Zurychu najszybciej można dojechać przez Berlin i Stuttgart, ale trzeba się przy tym przesiadać aż cztery razy i podróż trwa około 18 godzin. Przez Czechy i Austrię podróż pociągiem trwa mniej więcej tyle samo godzin, przesiadać się musimy tylko raz, ale niestety przesiadka wiąże się ze zmianą dworca.

Połączeń autobusowych z każdego większego miasta Polski ze Szwajcarią jest całkiem dużo. Możemy wybierać spośród różnych przewoźników oferujących różne ceny. Niestety podróż tym środkiem transportu trwa najdłużej, bo około 24 godziny.

Dodaj komentarz

Your email will not be published. Name and Email fields are required.